دولت کلانشهر ارومیه را پس گرفت

اروميه كلانشهر شد

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، ابراهيم بازيان پيش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در اروميه افزود: پس از مصوبه هيئت دولت در سفر دوم رئيس جمهور به گيلان در جلسه هيئت دولت بحث كلانشهر شدن برخي از شهرها از جمله اروميه، همدان، رشت و كرمانشاه كه مربوط به شهرهاي بالاي 500 هزار نفر جمعيت بود مطرح شد و مورد تصويب قرار گرفت. وي اضافه كرد: آيين‌نامه آن بايد توسط وزارت مسكن و شهرسازي تدوين و ابلاغ مي‌شد كه با تلاش و پيگيري‌هاي انجام گرفته و با تقليل مرز جمعيتي از يك ميليون به 500 هزار نفر در بحث كلانشهرها، اروميه نيز با جمعيتي بالغ بر 980 هزار نفر شامل اين مصوبه شد. بازيان اضافه كرد:

اين امر به عنوان يك اتفاق مهم سبب ايجاد ظرفيت در پاسداشت امر توسعه و توجه به زيرساخت‌ها در بهره‌مندي از منابع ملي و برنامه‌ريزي در راستاي تحقق اهداف برنامه پنج ساله توسعه و چشم‌انداز ايران 1404 موثر خواهد بود. شهردار اروميه با يادآوري اينكه اين اتفاق مهم مسئوليت مديران و مسئولان شهري را بيش از پيش بيشتر خواهد كرد، اذعان كرد:

براي تحقق اهداف فرابخشي لازم است توجه بيشتري به ظرفيت‌هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و امنيتي داشته باشيم تا از داشتن شهري زيبا و برخوردار از بيشترين مولفه‌هاي زندگي بهره‌مند شويم. وي حمايت و رضايتمندي مردم را بزرگ‌ترين پشتوانه در شتاب‌بخشي به امر توسعه و عمران شهري عنوان و اظهار داشت: با بهره‌برداري از پروژه‌هاي كلان و فاخر در شش ماهه اول و دوم سال جاري رهاورد بهتر و شايسته‌تري براي شهر فراهم خواهد شد. شهردار اروميه ادامه داد: 

با توجه به موقعيت فراملي شهر اروميه به عنوان مركز استان كه با سه كشور مهم منطقه نيز هم مرز است و ظرفيت‌هاي بي‌نظير فرهنگي، اجتماعي، كشاورزي و صنعتي را دارا بوده اين شهر مي‌تواند در هرم توسعه كشور جايگاه ويژه داشته و به عنوان مركز استان در سند توسعه برنامه پنج ساله كشور و سند چشم‌انداز توسعه كشور جايگاه رفيع داشته باشد كه لازم است مسئولان و نمايندگان استان براي تسهيل و رسيدن به جايگاه اين شهر در اسناد توسعه نهايت تلاش خود را انجام دهند. بازيان از تدوين اسناد توسعه اروميه در افق 1405، حمل و نقل و گردشگري در شهرداري اروميه خبر داد و افزود:

سند طرح جامع اروميه نيز مراحل تصويب خود را طي مي‌كند. شهردار اروميه در بخش ديگري از سخنان خود افزود: در سال جديد دو سازمان فرهنگي ـ ورزشي و بهسازي و زيباسازي محيط شهري به چارت سازماني شهرداري اروميه اضافه شده است. وي اين امر را در توجه بيش از پيش به مسايل فرهنگي و سيما و منظر شهري عنوان كرد و افزود: با تاسيس سازمان فرهنگي و ورزشي در آينده نزديك شاهد فعاليت‌هاي بي‌شماري در اين زمينه خواهيم بود. انتهاي پيام/‌ش10

Loading