دولت کلانشهر ارومیه را پس گرفت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

اروميه كلانشهر شد

به گزارش خبرگزاري فارس از اروميه، ابراهيم بازيان پيش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران در اروميه افزود: پس از مصوبه هيئت دولت در سفر دوم رئيس جمهور به گيلان در جلسه هيئت دولت بحث كلانشهر شدن برخي از شهرها از جمله اروميه، همدان، رشت و كرمانشاه كه مربوط به شهرهاي بالاي 500 هزار نفر جمعيت بود مطرح شد و مورد تصويب قرار گرفت. وي اضافه كرد: آيين‌نامه آن بايد توسط وزارت مسكن و شهرسازي تدوين و ابلاغ مي‌شد كه با تلاش و پيگيري‌هاي انجام گرفته و با تقليل مرز جمعيتي از يك ميليون به 500 هزار نفر در بحث كلانشهرها، اروميه نيز با جمعيتي بالغ بر 980 هزار نفر شامل اين مصوبه شد. بازيان اضافه كرد:

اين امر به عنوان يك اتفاق مهم سبب ايجاد ظرفيت در پاسداشت امر توسعه و توجه به زيرساخت‌ها در بهره‌مندي از منابع ملي و برنامه‌ريزي در راستاي تحقق اهداف برنامه پنج ساله توسعه و چشم‌انداز ايران 1404 موثر خواهد بود. شهردار اروميه با يادآوري اينكه اين اتفاق مهم مسئوليت مديران و مسئولان شهري را بيش از پيش بيشتر خواهد كرد، اذعان كرد:

براي تحقق اهداف فرابخشي لازم است توجه بيشتري به ظرفيت‌هاي فرهنگي، اقتصادي، سياسي و امنيتي داشته باشيم تا از داشتن شهري زيبا و برخوردار از بيشترين مولفه‌هاي زندگي بهره‌مند شويم. وي حمايت و رضايتمندي مردم را بزرگ‌ترين پشتوانه در شتاب‌بخشي به امر توسعه و عمران شهري عنوان و اظهار داشت: با بهره‌برداري از پروژه‌هاي كلان و فاخر در شش ماهه اول و دوم سال جاري رهاورد بهتر و شايسته‌تري براي شهر فراهم خواهد شد. شهردار اروميه ادامه داد:

با توجه به موقعيت فراملي شهر اروميه به عنوان مركز استان كه با سه كشور مهم منطقه نيز هم مرز است و ظرفيت‌هاي بي‌نظير فرهنگي، اجتماعي، كشاورزي و صنعتي را دارا بوده اين شهر مي‌تواند در هرم توسعه كشور جايگاه ويژه داشته و به عنوان مركز استان در سند توسعه برنامه پنج ساله كشور و سند چشم‌انداز توسعه كشور جايگاه رفيع داشته باشد كه لازم است مسئولان و نمايندگان استان براي تسهيل و رسيدن به جايگاه اين شهر در اسناد توسعه نهايت تلاش خود را انجام دهند. بازيان از تدوين اسناد توسعه اروميه در افق 1405، حمل و نقل و گردشگري در شهرداري اروميه خبر داد و افزود:

سند طرح جامع اروميه نيز مراحل تصويب خود را طي مي‌كند. شهردار اروميه در بخش ديگري از سخنان خود افزود: در سال جديد دو سازمان فرهنگي ـ ورزشي و بهسازي و زيباسازي محيط شهري به چارت سازماني شهرداري اروميه اضافه شده است. وي اين امر را در توجه بيش از پيش به مسايل فرهنگي و سيما و منظر شهري عنوان كرد و افزود: با تاسيس سازمان فرهنگي و ورزشي در آينده نزديك شاهد فعاليت‌هاي بي‌شماري در اين زمينه خواهيم بود. انتهاي پيام/‌ش10