بازار ارومیه

تجاري - اجتماعي شرح گذشته و توصيف بنا : مجموعه بازار قديمي شامل واحدهاي مختلفي مي باشد از جمله مسجد جامع شهر در اين محدوده قرار گرفته كه بنائيست مربوط به قرن 6 ه. ق. ولي قديمي ترين بخشهاي باقيمانده محدوده بازار از دوره صفويه به بعد مي باشند , مخصوصا حمامهائي از دوره زنديه و قاجار باقي مانده كه نمايانگر ذوق معماري دوره هاي مختلف مي باشند. هر راسته و بخشي از اين مجموعه داراي فرم و شكل بندي خاص خود مي باشد.

 

وجود تيمچه ها , سراها , مسجد , حمامها , تماما دال بر آباداني و تحرك اين بخش از شهر در زماني نه چندان دور مي باشد از خصوصيات بارز اين مجموعه سادگي معماري آن است , با وجود تفاوتهائي كه از نظر فرم در طاقها و چشمه و گنبدهاي بازار مشاهده مي شود , هيچ نوع تنوعي از حيث تكنيك هنري مانند كاشيكاري , گچبري , سنگ كاري و دربهاي قديمي پركار چوبي در بازار ديده نمي شود , مصالح تمام راسته بازارها و چهارسوها از آجر انتخاب و اكثرا حتي فاقد اندود ساده گچ نيز مي باشن.

 

تنها تنوع مجموعه ذوق و سليقه معماران دوره هاي مختلف است كه هر كدام با انتخاب فرمي خاص از نظر شكل قوسها , اثري از خود به يادگار گذاشته اند.

گزارشات اجمالي مرمت و حفاظت بنا :


 ١) احيا طاق و گنبدهاي فروريخته سقف پوششي راسته هاي حلبي سازان - اجلال - مسگران - آقا رضي - چاقو سازان - سنگ تراشان – نقاشان.


٢) مرمت نماي آجري راسته


٣) مرمت و استحكام بخشي گنبدهاي آسيب ديده راسته عطاران و بزازان


٤) احيا گرمابه آخوند و بخشي از راسته بازار ميرزا حسين آقا كه در اثر بمباران هوائي دشمن تخريب گشته بود


٥) مرمت و احياي نماي داخلي تيمچه صدريه


٦) مرمت بخشي از نماي سراي حاج ابراهيم


٧) بازسازي و احياي جداره نماي بازار بر ميدان ولايت فقيه


٨) اجراي سردرهاي ورودي بازار در بر ميدان ولايت فقيه , ورودي راسته اجلال - ورودي راسته حلبي سازان - ورودي راسته عطاران , بلورفروشان و ورودي راسته حاج ابراهيم

ماخذ : ميراث فرهنگي استان آذربايجان غربي            

 

bazar-1

 

 

{google_map}37.550863,45.074067{/google_map}


 

شركت اروم تريلر

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
حضور شما را در سايت اينترنتي شركت اروم تريلر (سهامي خاص) گرامي ميداريم.
شركت توليدي اروم تريلر ( اروم صنعت سامان) در سال 1372 طي پروانه بهره برداري شماره 11022700 وزارت صنايع و معادن در زميني به مساحت 20000 متر مربع در استان آذربايجانغربي شهرستان اروميه تاسيس گرديد و در سال 1378 فعاليت خود را با استفاده از تجربيات متخصصين اين صنعت و با حضور 60 نفر پرسنل فني و اداري آغاز و اقدام به توليد انواع تريلر طبق استاندارد اتحاديه اروپا نمود.
 
اين شركت در حال حاضر با بيش از 15 سال سابقه فعاليت در زمينه توليد و ساخت انواع تريلر اعم از كانتينر چادری ، کفی ، کانتینر بر ، کمپرسی ، تانکر ، کفی بغلدار و انواع اتاق بار مطابق با تکنولوژی روز اروپا توانایی خود را در معرض دید همگان قرار داده است.
هم اکنون این شركت به
مركزيت شهرستان اروميه در زميني به مساحت 33000 متر مربع که دارای 16000 متر مربع فضای داخل سالنهای تولید ،2500 متر مربع ساختمان اداری مهندسی و 4500متر مربع انبار قطعات سبک و سنگین و 10000 متر مربع شامل محوطه و پارکینگ و با حضور 120 نفر پرسنل فنی و اداری فعالیت می نماید.
شركت اروم تریلر پس از دستيابي به اهدافي كه سالها به دنبال آن بوده است توانسته حضوري فعال در بخش حمل و نقل جاده اي كشور داشته باشد كه با داشتن تجربيات قبلي و با استفاده از مهندسين خبره و كارگران فني و متخصص براي ساخت محصولات خود از آخرين متد و استاندارد هاي روز اروپا تبعيت نموده و تلاش مي نمايد در مسير رقابت سالم با ساير سازندگان مطرح دنیا قرار گیرد.
 
هم اکنون این موضوع با توجه به تعداد متقاضیان خرید محصولات شرکت که روز به روز در حال توسعه می باشد به اثبات رسیده و باعث افتخار شرکت است که در تولید محصولات خود از آخرین تکنولوژی و تجهیزات شرکت های مطرح اروپا از جمله : SAF, BPW, JOST , WABCO , KNORR , DAIMLER CHRISLER , ASPOEK , UPM , VERSUS و ... استفاده می نماید و با داشتن مجوز های رسمی از وزارت صنایع و معادن – سازمان استاندارد و سازمان حمل و نقل پایانه ها بعنوان یکی از تولید کنندگان مطرح کشور و منطقه می باشد که علاوه بر سهم قابل توجه ناوگان حمل و نقل جاده ای کشور به بازارهای کشورهای منطقه از جمله:عراق ، دبی ، قزاقستان ، ازبکستان ، افغانستان و آذربایجان دست یابد.
 
در پایان شایان ذکر است محصولات تولیدی این شرکت مطابق با سفارش مشتریان بوده و دارای یک سال گارانتی و پنج سال خدمات پس از فروش می باشد.