بنای انصاری

ورودی بنا از جبهه شمالی به حیاطی چهارگوش است . در جبهه جنوبی و اندرونی خانه حیاط دیگری است كه باغ انگور است كه با دیوار خشتی و پایه های آجری محصور شده است . ساختمان در وسط حیاط و باغ و روبه شمال قرار دارد . ورودی های آن از جبهه شمال شرقی و شمال غربی با راه پله های دو طرفه سنگی و طاقهای هلالی آجری است كه به طبقه همكف ، طبقه اول ، اتاق هایی در ضلع شرقی و غربیحیاط ، باغ و واحد مسكونی دیگری كه در ضلع غربی این مجموعه است میتوان راه یافت .

 Ansari          7-IMG 1418 Ansari   

 

 

4-IMG 1411 Ansari 

 طبقه همكف بصورت زیرزمین تا ارتفاع 2 متری از سنگ های تراش دار و طبقه اول تا آخر ساخته شده است و بناهای دو ضلع شرقی و غربی بعداً به هسته اولیه الحاق شده اند . مصالح بكار رفته در این مجموعه از سنگ و آجر ، خشت و چینه ، سقف پوشش چوبی و اندود گچ و تخته پوش می باشد . پشت بامها با اندود كاه و گل عایق‌كاری نموده اند.

         5-IMG 1412 Ansari   6-IMG 1413 Ansari

 

         

 قطعه فیلم زیر را میتوانید ببینید:

 
 
 
 

{google_map}37.548986,45.065196{/google_map}

 

 

سوغاتی ها

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سوغاتیهای معروف ارومیه:

 نقل بیدمشك و حلوای گردو و حلوای هویج را میتوان از جمله مشهورترین سوغاتیهای ارومیه نام برد

و علاوه بر عرق بیدمشك عرق بادرنجبو برای خوشبو و خوش طعم كردن شربت های گوناگون مورد مصرف قرار می گیرد که از شهرت بسزائی برخوردار است.

   

   

 

این هم یک قطعه فیلم کوتاهی از تولید نقل در ارومیه

  

 

 

دوشاب (شیره ٔ انگور)

موارد استفاده دشاب: حلوا – سوجوق – باسلوخ – قایقاناخ به فارسی خاگینه – قاتیخ دوشاب یعنی برای صبحانه دشاب را با نان همراه ماست خورده میشود.

 دوشاب          

دشاب چگونه تهیه میشود: ابتدا انگور را در زیر پا در حوزچه ای به نام چَرَز له کرده سپس اب انگور را در ظروف بزرگ سفالی به اسم تاغار ریخته میشود.

taghar

تفاله انگور در دستگاه پرس به اسم مَنگَنه پرس شده تا همه آب انگور گرفته شود. سپس خاک مخصوص خشک شده که معروف به دشاب تورپاغه است به تاغار اضافه کرده و به هم زده می شود.

 

 

فردای آنروز آب انگور صاف و زلال شده و تمامی ناصافی ها ته  نشین می شود. آب انگور صاف شده را تشت های بزرگ مسی به قطر بیش از یک متر و به عمق سی تا چهل سانتی متر به نام تیان ریخته و می جوشانند.

به محص جوش کردن کف زیادی به روی می آید که باید جمع شده و دور ریخته شود. بعد از دو سه ساعت جوش ملایم مقدار زیادی از آب تبخیر شده و بین یک چهارم تا یک سوم باقی مانده که دیگر دشاب حاضر به برداشت می باشد.

لازم به یادآوری که از تفاله انگور سرکه درست میکنند.

 

 

بیدمشک :

 خواص بیدمشک گیاهی است از نژاد بید که اندازه آن از بید معمولی کوچکتر بوده،سنبله های آن دارای اسانس معطر است.گلهای این گیاه در شمال ایران،اصفهان،کرمان آذربایجان و شیراز می روید .


به گزارش خبرنگار سلامت نیوز،اسانس یا عرق بیدمشک علاوه بر خواص درمانی برای معطر کردن شربتها نیز به کار می رود.
بید مشک گیاهی ملین و تقویت کننده قلب ،اعصاب و محرک قوای جنسی است.این گیاه داروئی دستگاه گوارش را تقویت کرده و اشتها را افزایش می دهد. جوشانده برگ یا پوست درخت بیدمشک سبب دفع انگلها و کرمهای معده و روده می شود.


بیدمشک تقویت کننده دستگاه عصبی بوده و جوشانده برگ آن با عسل اعصاب را آرام می کند.همچنین عرق بیدمشک آرام بخش و خواب آور است،جوشانده گل بیدمشک همراه با شکر، ناراحتی های عصبی،افسردگی ،دردهای عصبی و روماتیسمی را بهبود می بخشد.


عرق بیدمشک مقوی قلب بوده و برای حفظ سلامتی آن بسیار مناسب و موثر است و همچنین باعث کاهش تب شده و خاصیت تب بری دارد. 

 

bidmish-aragh