mehdi goreyshi

دکتر سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه

 

 حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه 

 

 این مراسم روز پنج شنبه  بیست ششم دی ماه سال ۱۳۹۲ با حضور رییس دفتر مقام معظم رهبری و مسئولان و نمایندگان استانی برگزار می شود.

mehdi goreyshi

حکم حجت الاسلام دکتر سید مهدی قریشی از سوی مقام معظم رهبری صادر می شود و به نمایندگی از ایشان حجت الاسلام گلپایگانی حکم را به نماینده جدید ولی فقیه در استان اعطا خواهند کرد.

 حجت الاسلام دکتر سيد مهدی قريشیدر خانواده مذهبي چشم به جهان گشود و  پدر ایشان آیت الله قریشی، مفسر و قرآن پژوه برجسته ملی و عضو فعلی و چندین دوره نمایندگی مجلس خبرگان رهبری استان از روحانيون شاخص اروميه می باشد که تحت نظارت ايشان تربيت شده و تحصيلات خود را تا مقطع ديپلم در شهرستان اروميه باتمام رسانده و پس از انجام خدمت سربازی در سال 63 وارد حوضه علميه تبريز شده و بعد از اتمام دروس مقدماتي در حوزه علميه تبريز و بناب در سال 1367 به قم عزيمت كرد و حدود 10 سال از محضر اساتيد گرانقدر حوزه قم كسب فيض نموده است ودر دروس آیات عظام شیخ جواد تبریزی جوادی آملی فاضل لنکرانی مکارم شیرازی و… حضور پیدا کرده است.

وی در سال 1377 به عنوان قائم مقام نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه اروميه منصوب شده است و همزمان عضو هيئت علمي گروه فقه و حقوق بعنوان مدیر گروه مشغول می باشد.

مدرک علمی دانشگاهی وی سطح چهار حوزه ی علمیه قم ( دکترا) با مرتبه علمی استاد یار و  عضو کمیته ها و ستادهای مختلف دانشگاهی و علمی از جمله شورای دانشگاه ، شورای فرهنگی دانشگاه و … می باشد .

 

Loading